PIELGRZYMKA PIESZA TRASA XIII PIESZEJ PIELGRZYMKI WADOWICE – SIWCÓWKA, 23-24.06.2023

Zaproszenie na Pielgrzymkę do Siwcówki

2023-06-12

Zapraszamy Was serdecznie na XXIV pielgrzymkę do Siwcówki, która w tym roku odbędzie się 24 czerwca 2023 roku.

Po raz trzynasty, w piątek 23 czerwca wyruszy z Wadowic pielgrzymka piesza do Siwcówki. Wyjście z Klasztoru Karmelitów na Górce w Wadowicach planujemy na godz. 8.30, po Mszy Świętej o godz. 7.00. Pierwszy nocleg (z czwartku na piątek) najlepiej u Ojców w Domu Rekolekcyjnym lub dojechać rano. Bagaże z Wadowic na miejsce noclegu zostaną przewiezione. Trzeba zabrać buty pielgrzymkowe (w których chodzimy po górach), kurtkę przeciw deszczową, parasol (może się przydać i w słoneczną pogodę). Jutrznię i nieszpory odmówimy po drodze. Oczywiście jedzenie na drogę też trzeba zabrać i koniecznie coś do picia, ale nie za dużo, mamy po drodze schronisko.

Droga, którą chcemy przebyć:

Szlak Niebieski: Wadowice – Przełęcz Czesława Panczakiewicza pod Łysą Górą – Ponikiew – 2 godz. Szlak łączy centrum Wadowic z Ponikwią, prowadzi w większości odkrytym terenem.

Następnie dalej niebieskim szlakiem: Ponikiew – Groń Jana Pawła II (Leskowiec) – 1.45 godz. Szlak prowadzi jednostajnie w górę gęstym lasem. na szczyt Gronia Jana Pawła II oraz pod kaplicę, a następnie w dół do schroniska PTTK – tutaj możliwy obiad.

Następnie szlak Czerwony:  Groń Jana Pawła II– Harańczykowa Góra – Krzeszów Górny − 2 godz. Szlak ten prowadzi z Gronia Jana Pawła II do Krzeszowa Górnego. Na grzbiecie G. Harańczykowej znajdują się dwie kamienne kapliczki Matki Boskiej. Z góry można podziwiać piękne widoki szczególnie na Żurawnicę oraz okolice Pasma Pewelskiego. Z Krzeszowa Górnego do Stryszawy ok. 1.15 godz. Następnie ze Stryszawy do Siwcówki ok. 1.45 godz.

Razem przejście ok. 9 godz., przewidywany czas na przerwy 2 godz.

W sobotę rano dołączymy do XXIV Ogólnopolskiej Pielgrzymki, której główne celebracje w Siwcówce – na Wzgórzu Miłosierdzia i w Kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek.

Osoby, które chciałby wyruszyć na pielgrzymi szlak prosimy o przesłanie informacji:

e-mail: aaam11@wp.pl lub kundusia7@gmail.com

Dla osób chcących pielgrzymować duchowo, prosimy o nadsyłanie nazwisk i imion osób zainteresowanych. Informacje prosimy przesyłać na powyższy adres.

 

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku.

Z Panem Bogiem

Diakonia Przyjaciół Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec

Aktualności, Ogłoszenia

KONTAKT

e-mail: kundusia7@gmail.com